Zachwycające cuda południowoamerykańskiego kontynentu – Peru i Urugwaj

Ameryka Południowa wielu turystów zachwycała własnym orientalizmem. Wyjazdy w te miejsca nie należały jednakże do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości sprawiło, że turystyka mogła się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych państw stało się Peru. Tu znaleźć można zapierające dech w piersiach góry, rozległe pustynie, ładne, równikowe plaże oraz dżungle. Dzisiejsze miasta proponują oszałamiające noclegi oraz mnóstwo interesujących rozrywek.

Mówiąc o Peru nie można zapomnieć o imponujących atrakcjach i objawieniach archeologicznych. Rozmaitość krajobrazów jest niezwykłą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści mogą błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na plaże. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, jakkolwiek w nocy temperatura jest na minusie. Dżdżyste, przelotne deszcze występują od grudnia do kwietnia. Jednak taka pogoda występuje tylko w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie przenigdy nie pada. To samo mierzy się innych pokaźniejszych miast.
Ameryka Południowa mozolnie musiała namawiać wędrowców do odwiedzenia własnych krajów. Turystyka do niedawna przeżywała tam bezruch. Dopiero po dyplomatycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała powolnej zmianie. Wyjazdy do orientalnych państw stały się nawet legendarne. Takie odległe miejsca od zawsze pasjonowały miłośników kultury.
Urugwaj słynie z porywających noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. dlatego też kraj ten cechuje się najmniejsza przestępczością pośród krajów latynoskich tego kontynentu.

Stolica kraju, Montevideo słynie z fantastycznego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są niejednokrotnie zaskoczeni tak dużym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w takim razie perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam wolno zmienić zdanie o całym tym wschodnim kontynencie. Niesłychanie modnym sportem jest piłka nożna.

Post Comment