Gdzie znajduje się wierzchołek technologii?

Wiele młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w czasach ogromnego rozwoju najnowocześniejszych technologii i z nieskrywaną często pogardą patrzy na przodków, którzy w ich spojrzeniu nie byli zdolni do spekulatywnego myślenia lub do kreowania rzeczy gigantycznych.

Faktem pozostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani informacjami o innowacyjnych gadżetach technologicznych lub elektronicznych i wydawać by się zdołało, że właściwie żyjemy w erze geniuszy. Kto jednakże zna historię ludzkości, doskonale zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przekształcaniem lub optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Jakkolwiek to wyraźne, że dziś nikt nie mógłby cieszyć się nowoczesnym modelem samochodu, jeżeli dużo tysięcy lat temu – dzisiaj już nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie oraz kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak aktualne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie kwestii, że życie bez niego byłoby gruntownie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość dzisiejszych urządzeń.

Wypada o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach żyjących na świecie w czasach antycznych, bowiem gdyby nie inwencja Ateńczyków, wiele dyscyplin współczesnej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie nowoczesnych czasów, w ogromnie szybkim tempie rozwijają się technologie w każdej dyscyplinie życia. Wszelkie laboratoria przez cały czas prowadzą przeróżne badania oraz testy na nowych produktach, po to by mogły zostać wprowadzone na rynek i jednocześnie stać się dostępne dla szablonowego, pospolitego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak prowadzenie prac w tym kierunku, bo cywilizacja pragnie i chce w dalszym ciągu się rozwijać, a do tego by to mogło nastąpić wymagane są tego rodzaju badania.

Post Comment