Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Zgodnie z opinią ogromnej większości ekspertów, którzy zajmują się tematyką szeroko rozumianych finansów osobistych, takie rozwiązania, jak pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią najbezpieczniejszą a zarazem najbardziej efektywną metodę na wyjście z tak zwanej spirali zadłużenie. Pomimo tego faktu, statystyki wyraźnie dowodzą, że Polacy nadal nie darzą zbytnim zaufaniem tego rodzaju produktów pożyczkowych. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Czym są pożyczki pod zastaw nieruchomości?

Zasadniczo, produkt jakim jest pożyczka pod zastaw nieruchomości może występować w dwóch głównych wariantach. Pierwszym z nich jest typowa pożyczka hipoteczna. W takim przypadku, pożyczkodawca dokonuje wpisu do księgi wieczystej domu lub mieszkania pożyczkobiorcy. W przypadku, gdy dojdzie na przykład do zlicytowania danej nieruchomości przez komornika, pożyczkodawca ma pierwszeństwo w zaspokojeniu swoich roszczeń(takie prawo daje mu fakt, iż jego nazwisko zostało wpisane do księgi wieczystej nieruchomości).

Drugi z najczęściej spotykanych wariantów, w jakich może występować pożyczka pod zastaw nieruchomości, to tak zwana pożyczka pod przewłaszczenie. W tym wypadku, pożyczkobiorca dokonuje po prostu przepisania własności danego domu lub mieszkania na rzecz pożyczkodawcy. Rzecz jasna, ów stan trwa tylko na czas trwania pożyczki. Jeżeli pożyczkobiorca spłaci swoje zobowiązania, dom lub mieszkanie formalnie znowu stanowią jego własność. W przypadku, gdy nie dojdzie do terminowej spłaty zadłużenia, pożyczkodawca ma prawny obowiązek sprzedać daną nieruchomość po możliwie jak najbardziej korzystnej cenie, zaspokoić swoje roszczenia a następnie pozostałą kwotę wypłacić właścicielowi nieruchomości, czyli pożyczkobiorcy. Wariant pożyczek hipotecznych pod przewłaszczenie cechuje się znacznie atrakcyjniejszymi warunkami finansowym(stopa oprocentowania pożyczki), niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych pożyczek pod zastaw nieruchomości.

Sprawdź, czym zajmuje się Konsorcjum Finansowe – konsorcjumfinansowe.pl

http://konsorcjumfinansowe.pl/

Dlaczego warto korzystać z tego rozwiązania?

W przypadku osób, które usiłują wyjść z tak zwanej spirali zadłużenia, odpowiedź na to pytanie wydaje się dość oczywista. Oprocentowanie pożyczek pod zastaw nieruchomości jest po prostu znacznie niższe, niż w wypadku jakichkolwiek innych produktów pożyczkowych. A do tego trzeba przecież dodać jeszcze fakt, że w przypadku osób zadłużonych najczęściej każde kolejne zobowiązania wiąże się z większymi kosztami w postaci oprocentowania, przez roczny koszt obsługi długu staje się coraz większy, co tylko dodatkowo pogrąża konsumenta niejednokrotnie uniemożliwiając mu wyjście z długów.

Jeżeli chodzi o klientów, którzy nie posiadają długów, lecz po prostu szukają pożyczki na dużą kwotę pieniędzy, to również w tym wypadku wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Różnica w oprocentowaniu jest naprawdę duża, co przy kwotach pożyczki rzędu kilkuset tysięcy złotych daje oszczędność w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych rocznie. Jeżeli pomnożyć tę liczbę przez okres trwania pożyczki w latach, to może okazać się, że różnica wynosi nawet 100 tysięcy złotych lub więcej, a więc mamy do czynienia z naprawdę niebagatelną kwotą.

Post Comment